تبلیغات
جدید ترین اخبار افغانستان و جهان عکسهای هنرمندان افغانی عکسهای هنرمندان ایرانی مدل لباس عروس و داماد عكسهای بازیگران و خوانندگانیی هیندی - بچه دار می شویم تا جدا نشویم!!

عکسهای هنرمندان افغانی عکسهای هنرمندان ایرانی مدل لباس عروس و داماد

بچه دار می شویم تا جدا نشویم!!

نویسنده :مریم نظری
تاریخ:سه شنبه 6 مرداد 1388-01:42 ب.ظ

بچه دار می شویم تا جدا نشویم!!

طلاق

 وقتی مشکلات زناشویی مان را حل نکنیم و برای استحکام روابط زناشویی پای شخص سومی را به زندگی مان بگشائیم که هیچ تقصیری در انتخاب اشتباه ما نداشته اما بیشترین آسیب را در اختلافات ما می بیند ، جرمی مضاعف مرتکب شده ایم.

نه! به دنیا آمدن بچه هیچ تاثیری در روابط آنها نداشت. هرچند مادر و خاله و عمو و همسایه، توصیه كرده بودند هرچه زودتر بچه‌دار شوند و بچه آنها را به هم نزدیك‌تر می‌كند، اما آنها روز به روز از هم دورتر شدند و آمدن بچه اوضاع را خراب‌تر هم كرد. با آمدن او، حالا چیزی هم به دعواهای آنها اضافه شده بود. حتی سر پوشاندن لباس به بچه هم دعوا می‌كردند. سر تربیت بچه كه به توافق نرسیدند هیچ، از وقتی عزمشان جزم شد كه طلاق بگیرند، ماجرای این‌كه بچه باید پیش كدام‌شان بماند هم به موضوعات قبلی اضافه شد.

زندگی خانوادگی برای كودكان بیشتر از افراد بالغ اهمیت دارد. كودك اولین تجربیات خود را در زیستن با دیگران در خانه می‌آموزد و در محیط خانواده است كه پایه رشد و فعالیت‌های آینده كودك گذاشته می‌شود.

دادگاه مهریه و نشوز و... كه برگزار شد، مهر طلاق كه خورد روی شناسنامه‌شان، هركدام از یك طرف دعوای حضانت را مطرح كردند. بچه را از دو طرف می‌كشیدند غافل از این‌كه وقتی دعوا تمام شود، دیگر هیچ كدام حوصله نگه‌داشتنش را ندارند. بچه كه قرار بود عامل پیوندشان بشود، هر روز هفته یك جا بود. خانه مادربزرگ، عمو، همسایه بالایی و پایینی كه نمی‌دانستند توصیه‌های آنها برای بچه‌دار شدن یك روز دامن خودشان را هم می‌گیرد.

بچه هر روز تنها و تنها تر شد. به هیچ كدام تعلق نداشت. آنها آنقدر مشغول خودشان بودند كه فرصتی برای او نداشتند. بچه، در خودش فرو رفت و تا توانست خودش را بشناسد به فكر رفتن افتاد. در خانه كسی منتظر او نبود.

زندگی خانوادگی برای كودكان بیشتر از افراد بالغ اهمیت دارد. كودك اولین تجربیات خود را در زیستن با دیگران در خانه می‌آموزد و در محیط خانواده است كه پایه رشد و فعالیت‌های آینده كودك گذاشته می‌شود. ایـن‌ كـه در روابـط مـا بـا دیـگـران عـشق و محبت حكمفرماست یا خصومت و نفرت، تا حد بسیار زیادی به تربیت خانوادگی بر‌می‌گردد.

همه رفتارهای دوران نوجوانی، جوانی و میانسالی تا مرگ، چه اجتماعی باشد چه ضد اجتماعی، از تجربیات گذشته به وجود می‌آید و با توجه به این تجربیات است كه می‌توان این حالات و رفتارها را توجیه كرد. بزهكاری در كودكان و نوجوانان هم هرچند می‌تواند به عوامل بسیار، از جمله مشكلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی وابسته باشد، اما در گام نخست، این خانواده است كه كودك را به مسیر صحیح هدایت می‌كند یا بستر گناه و جرم و انحراف را برای او مهیا می‌كند. انسان چون اجتماعی است، از بدو تولد تحت تاثیر افكار، عقاید و رفتار اطرافیان قرار می‌گیرد و بعدها به تقلید از این رفتارها و گفتارها، الگوهایی را كه به نحوی در ارتباط با او هستند سرمشق رفتاری خود قرار می‌دهد.

خمیر مایه مولفه‌های اصلی شخصیت متعادل و پویا یا متزلزل و آسیب‌پذیر كودكان و نوجوانان در كانون خانواده و در سایه تعامل مطلوب با والدین شكل می‌گیرد و وقتی این سرپناه امن فرو می‌ریزد، پایه‌های اعتماد و بنیان شخصیت فرد هم فرو می‌ریزد.

جرم‌شناسی بچه‌های طلاق

در مطالعه علت‌های رفتار مجرمانه، همیشه باید به عوامل چندگانه‌ای كه باعث ایجاد جرم می‌شوند و نیز تاثیر متقابل آنها بر یكدیگر، توجه كرد. برحسب مورد، ممكن است تاثیر یكی از این عوامل از عامل دیگر بیشتر باشد، ولی هیچگاه یك عامل واحد، علت همه رفتارهای مجرمانه نیست.

طلاق

2 عامل اصلی ایجاد بزهكاری، اجتماع و روان هستند. در بزهكاری، عوامل اجتماعی و روانی هر دو بر یكدیگر اثر می‌گذارند و باهم همبستگی دارند. عوامل اجتماعی در محیط وجود دارد و فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. عوامل روانی هم در درون شخصیت موجود است و در مقابل محیط واكنش نشان می‌دهند. این عوامل از نظر كیفیت و كمیت، تغییر پیدا می‌كنند و ممكن است به صورت‌های بی‌شمار با یكدیگر تركیب یابند.

 رعنا حاج‌حسینی، وكیل دادگستری می‌گوید: انسان ممكن است از 3 راه به انجام فعالیت‌های مجرمانه وادار شود. یكی وقتی تمایلات ضداجتماعی او در معرض نفوذ عوامل جرم قرار می‌گیرد و تحت تاثیر این عامل، بیشتر برانگیخته شود. دیگر زمانی كه شخص به خاطر احساس گناه عمیق كه بر اثر كارهای قبلی او به وجود آمده، میل شدیدی به مجازات شدن دارد و سوم وقتی كه شخصی از لحاظ عاطفی، احساس ضعف و عدم اطمینان می‌كند، ممكن است برای مخفی نگه‌داشتن این احساس، روحیه‌ای دفاعی و پرخاشگر پیدا كند.

به گفته این وكیل دادگستری، ممكن است تمایلات مجرمانه شخص و مقاومت او در مقابل آنها به عملی ضداجتماعی یا مجرمانه منجر شود یا به عكس، به صورت رفتاری كه مورد تایید اجتماع است درآید و این بستگی به آن دارد كه از تمایلات مجرمانه و مقاومت،كدام قوی‌تر باشند.

همه افراد دارای تمایلات و ضد تمایلاتی هستند. عمل مجرمانه تنها وقتی ممكن است روی دهد كه مقاومت شخص كافی نباشد و نتواند فشار تمایلات مجرمانه و وضعیت خاص را تحمل كند.

مشكل‌ترین كار، تشخیص میزان مقاومتی است كه شخص ممكن است در موقعیت‌های خاص در مقابل ارتكاب جرم داشته باشد. مقاومت دارای ریشه‌های عاطفی، فكری و اجتماعی است و این سه عامل با موقعیت شخص، ارتباط نزدیكی دارد. وقتی شخص از یك بیماری روانی كه ریشه جسمانی دارد رنج ببرد، مسلم است كه مقاومت عاطفی و جسمانی او كمتر خواهد بود.

كارشناسان تایید می‌كنند، طلاق والدین یكی از عواملی است كه این مقاومت را در فرد كم می‌كند و او را در مقابل وسوسه‌های ارتكاب جرم ضعیف می‌كند. در نتیجه، طلاق، پیش‌زمینه ارتكاب جرایم و بزهكاری فرزندان طلاق است. ساده است كه چون بچه‌های طلاق از داشتن یك پناهگاه امن خانوادگی محرومند، دچار عوارضی می‌شوند كه جبران آنها در خارج از محیط خانوادگی، مسیرشان را به سوی جرم منحرف می‌كند.

البته این یک قانون کلی نیست وهستند کودکانی که جزفرزندان طلاق بوده اما زندگی بسیار موفقی داشته اند . در مقاله ای مجزا راجع به طلاق با کم ترین آسیب، در زوج هایی که امکان ادامه ی زندگی را ندارند (تمام راه ها را آزموده اند)صحبت خواهیم کردنوع مطلب : [دانلود موزیك]  عکس های خفن مگان فاکس ۲۱ ساله جذابترین زن جهان در سال ۲۰۰۸ در کنار نامزدش برایان اوستین  زیباترین و خ ف ن ترین عکسهای بریتانی مورفی Brittany  گزارش کاملی از توماس باتی مردی که باردار شد به همراه کاملترین مجموعه عکس  عکسهای خفن و توپ از پنلوپه کروز Penelope Cruz  عکس های عاشقانه هندی  دختران پسران و مسائل عاطفی  مطالب خواندنی اخبار مقالات کامپیوتر و IT  عکسهایی فوق العاده زیبا از نانسی و خانواده اش  بیوگرافی هنرمندان  مطالب خواندنی( زنان و اجتماع)  گفتگو با آکشی کومار، ستاره‌ بالیوود  بیوگرافی کارینا کاپور  شاهرخ خان  رانی موکوراجی  افتخارات کاجول در طول دوران بازیگری  عکس های زیبا از آیشواریا بازیگر سینمای هند  گزارش سلسله کنسرتهای داود سرخوش  مطالب خواندنی ( عاشقانه ها )  مطالب خواندنی ( آشپزی)  دکوراسیون آشپزخانه ,  دکوراسیون اتاق خواب ,  گالری عکس ابرو گوندش EBRO GONDESH  گالری عكس ناتاشا توماس  گالری عکس اشلی سیمپسون  گالری عكس ماریا كری  گالری عکس نگار فروزنده  عکسهای زنان ارتش روسیه  عکس های ستاره های زن بالیوود  عکسهایی از جیلان خواننده ترک  آلبوم عکس های دارین حدشتی خواننده لبنانی  عکس دختر تهرانی 1  عکسهای 2008 ابرو گوندش  مدل لباس اروپایی برای فصل بهار  عکسهای الهام حمیدی((بازیگر سینما))  عکسهایی از نانسی سری ۱  مدل لباس هندی برای فصل بهار 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
how to boost viagra effects
یکشنبه 19 خرداد 1398 08:00 ب.ظ

I visited multiple blogs except the audio quality for audio songs current at this site is in fact marvelous.
Trista
شنبه 4 اسفند 1397 05:43 ب.ظ
It is the best time to make some plans for the longer term and it is time to be happy.
I've read this submit and if I may I want to counsel you few
fascinating issues or advice. Maybe you can write next articles referring to
this article. I wish to read even more issues
about it!
Martin
سه شنبه 25 دی 1397 03:40 ب.ظ
It's an awesome article designed for all the online visitors;
they will obtain benefit from it I am sure.
Cruz
چهارشنبه 5 دی 1397 05:23 ق.ظ
The right recommendation can prevent time and money.
Francesco
سه شنبه 4 دی 1397 09:29 ب.ظ
The fitting advice can prevent money and time.
balakay.com
دوشنبه 26 آذر 1397 06:37 ق.ظ
Your method of explaining everything in this paragraph is truly pleasant, all can without difficulty be aware
of it, Thanks a lot.
Laurene
چهارشنبه 14 آذر 1397 08:47 ب.ظ
With investing, your capital is at risk.
39;s degree salary (
شنبه 3 آذر 1397 04:19 ب.ظ
Certified Monetary Planner Board of Requirements Inc.
39;s degree;
شنبه 3 آذر 1397 02:01 ب.ظ
Investor researches stocks, bonds, etc.
adsf
پنجشنبه 26 مهر 1397 06:11 ق.ظ
I am now not sure the place you're getting your information,
however great topic. I must spend some time studying much more or working out more.
Thanks for magnificent info I used to be on the lookout
for this information for my mission.
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 06:30 ب.ظ
Fantastic beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for a blog website?
The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit
acquainted of this your broadcast provided bright clear concept
cierracicala.hatenablog.com
شنبه 21 مرداد 1396 03:13 ق.ظ
Great blog! Do you have any hints for aspiring writers? I'm hoping to start my
own site soon but I'm a little lost on everything.
Would you recommend starting with a free platform like Wordpress
or go for a paid option? There are so many choices out there that I'm
totally confused .. Any tips? Kudos!
Foot Issues
سه شنبه 10 مرداد 1396 11:46 ق.ظ
There's certainly a lot to know about this subject.
I like all of the points you have made.
Can exercise increase your height?
جمعه 6 مرداد 1396 11:08 ب.ظ
I've been browsing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article
like yours. It's pretty worth enough for me. In my opinion,
if all web owners and bloggers made good content as you
did, the internet will be a lot more useful than ever before.
Can you get an operation to make you taller?
جمعه 6 مرداد 1396 09:29 ب.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this site.

It's simple, yet effective. A lot of times it's very difficult to get that "perfect balance" between superb usability and visual appeal.
I must say you have done a fantastic job with this.
Additionally, the blog loads super quick for me on Internet explorer.
Exceptional Blog!
http://savannawhittenburg.weebly.com
یکشنبه 25 تیر 1396 05:01 ب.ظ
Thanks for another informative web site. Where else may just I am getting that kind of information written in such a perfect way?
I've a undertaking that I'm just now working on, and I have been on the look
out for such information.
BHW
چهارشنبه 30 فروردین 1396 05:00 ق.ظ
I'm curious to find out what blog platform you're using?
I'm having some minor security problems with my latest website and I'd like to find something more safeguarded.
Do you have any solutions?
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 09:52 ب.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering
if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for
quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading
your blog and I look forward to your new updates.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo